x

Гатузо: Еден ден ќе добијам срцев удар од нервоза

gatuzo

Џенаро Гатузо прилично нервозен на клупата за време на натпреварот со Ријека во рамките од 3. коло во Лигата на Европа. Неговиот тим славеше 2:1 со пресврт, но ништо не одигра во првите 30 минути, каде Ријека поведе, а можеше да даде уште некој гол.

„Игравме катастрофално во првите 30. минути. Потоа во вториот дел заигравме како што треба“, рече Гатузо и додаде:

„Еден ден ќе добијам срцев удар од нервоза. Мораме да играме подобро во иднина“, вели Гатузо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата