Утринава околу 03: 30 часот во Полициската станица Гостивар, Д.М. пријавил дека околу десетина минути порано во угостителски објект во трговски центар во Гостивар, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат.

Според пријавата, тој бил нападнат од две лица и сопственикот на објектот Ф.Б..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.