Војничко гравче – најдобро крепи пред тешки попладневни состаноци. Успешен викенд им посакувам на сите граѓани на нашата земја, а добар грав, се разбира, препорачувам, напишал српскиот претседател Александар Вучиќ под најновата фотографијата објавена на Инстаграм, на која се гледа како ужива во своето омилено јадење.

На една постара фотографија Вучиќ напиша дека и полнетите пиперки му се меѓу омилените јадења.