Српскиот претседател Александар Вучиќ им честиташе на македонските фудбалери за вчерашната голема победа над Грузија со 1:0. Со оваа победа Македонија за првпат ќе се натпреварува во Европското првенство.

Svim građanima Severne Makedonije čestitam na istorijskom uspehu i plasmanu fudbalske reprezentacije na Evropsko prvenstvo. Mi, građani Srbije, bićemo svim srcem uz vas.

Posted by Aleksandar Vučić on Friday, 13 November 2020

„ На сите граѓани на Северна Македонија им честитам на историскиот успех и пласманот на фудбалската репрезентација на Европското првенство. Ние, граѓаните на Србија, ќе бидеме со цело срце со вас“ напиша Вучиќ на својот Фејсбук.

извор: Makfax