Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 27 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени, а дневна до 26 степени.

 

извор: Makfax