Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени, јави УХМР.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со магла претпладне.

Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

извор: Makfax