Од полицијата информираат дека настанот кај нив е пријавен околу 4.40 часот. Според пријавата на улица „Кеј 13 Ноември” во сендвичара „Кај Вили” З.Б. бил прободен со нож во пределот на стомакот.

Повредениот бил пренесен во Ургентниот центар, но засега нема информации за неговата здравствена сосотојба. Се уште не е познато ниту што точно се случило и кој го нападнал З.Б.

МВР презема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.