x

Во чест на ВЕЛИКАНОТ: Ете, така играше КОБИ… (ВИДЕО)

Можеби не беше најдобар во историјата, таа чест засекогаш ќе биде врзана со името на Мајкл Џордан, но Коби беше речиси до него, покрај него. Ние имавме таа чест да знаеме дека Коби беше голем, еден од најголемите. Да уживаме во неговите мајстории долги години минати во НБА. И во негова чест ова видео кое прикажува само дел од она како играше кошарка Коби.

ЗБОГУМ МАМБО…. ЗБОГУМ КОБИ…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата