Во Црна Гора во изминатите 24 часа не е регистриран ниту еден нов случај на коронавирус, а досега се потврдени 303 случаи.

Од вчера до денес се тестирани 31 лице, од кои сите негативни.

Во Црна Гора се хоспитализирани 34 пациенти со Ковид-19. Излекувани се 55 лица.

извор: Makfax