x

Во Тотенхем не се среќни, играчите ги прекршија правилата!

Жозе Мурињо реши да излезе надвор и да почне да тренира со играчите на Тотенхем, и тоа по групи. Најмногу по четворица, но секако да се држи растојание или социјална дистанца. Во најголема мерка тоа се почитува, но џогингот на Санчез и Сесењо, а се гледа дека тие двајца се премногу блиску еден до друг, може да се претвори во кошмар. Се разбира дека раководството на Тотенхем ќе биде гневнo на својот тренер за тоа дека тој почнал со тренинзите а неговите играчи не ги почитуваат правилата поради Ковид-19.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата