x

Во стрип опишана потрагата на Клоп и неговите „војници“ на шампионскиот пехар (ВИДЕО)

Нешто фантастично направено. Во стрип опишана потрагата на Јирген Клоп и неговите момци во црвено по шампионската титула во Англија. Од изгубени фудбалери до херои. Клоп доаѓа со мисија да ја донесе титулата, му ја даваат таа чест, а тој ги собира своите војници и тргнува кон поход. Титулата е пронајдена. Конечно! Целата приказна погледнете ја во овој стрип објавен на „Bleacher Report“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата