Во Србија во последните 24 часа се потврдени 372 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 5.690.

Тестирани се 3.094 лица во текот на минатиот ден, а починале седум луѓе.

Вкупно се тестирани 32.56 луѓе.

извор: Makfax