На 23.08.2020 во 20.34 часот во Полициската станица Драчево, М.Б.(27) од с.Батинци, скопско, пријавил дека околу 16.20 часот, на патот кон с.Батинци едно лице му се заканувало со пиштол, поради недоразбирање во сообраќајот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.