x

Во Сан Антонио веруваат дека Грег Попович ќе остане

greg-popovic

Во Сан Антонио очекуваат и следната сезона на клупата да остане Грег Попович. Тој од 1996 година е со Спарси, освои пет шампионски титули, а неодамна се појавија информации дека ќе го напушти тимот и ќе го превземе Бруклин.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата