x

Во празен град се прослави титулата на Кил (ФОТО)

Кил ја освои 21. титула во Бундес-лигата, прва во последните пет години во кои доминираа Рајн Некар и Фленсбург.

Поради пандемијата на коронавирус, ракометарите прославија на видео-конференција, а онаа препознатлива фешта во центарот на градот беше заменета со знаменца, секако без навивачите и ракометарите.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата