x

Во понеделник комеморација за Драган Василов – Цевка

screenshot_20200820-013841_facebook

Кошаркарската Федерација на Северна Македонија информира дека во понеделник, (24.08.2020) со почеток во 12:30 часот, во салата СРЦ Кале (голема сала) ќе се одржи комеморативна седница за Драган Василов – Цевка.

Комеморативната седница ќе се одржи согласно мерките и препораките за превенција и заштита од COVID – 19.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата