Седумдесет и деветгодишен велешанец синоќа загина во пожар, што ја зафати неговата куќа на улицата „Јован Алабаков“.

Пожарот ја зафатил и соседната куќа, соопшти МВР. Според информациите, огнот бил изгаснат, а извршен е и увид на местото на настанот. Не се познати причините за избивањето на пожарот.

извор: Makfax