На 05.07.2020 околу 00.40 часот во СВР Скопје, В.П.(18) од с.Љубанци, Скопско, пријавил дека на 04.07.2020 во 20.00 часот на ул.„6“ во с.Кучевиште, Скопско, поради претходно недоразбирање, бил нападнат со рачка од секира од И.М.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.