x

Во кревет со пехарот од Лигата на шампионите

levandovski-e1598271370790

Полскиот голгетер Роберт Левандовски ноќта ја помина во кревет со пехарот од Лигата на шампионите. Интересна фотографија напаѓачот на Баерн објави на својот профил на социјалните мрежи, излежувајќи се во кревет со ушестиот пехар.

Лева сезоната ја заврши со 55 голови во сите конкуренции и со тројна круна – Бундес лигата, Купот и Лигата на шампионите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата