Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер, вчера на Фејсбук објави дека денеска во живо преку радио ќе соопштува нови детали за аферата „Рекет“.

Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото.

-Македонија: Утре 13 август, во 11 часот, на Радио Каподистрија! Внатре во фактите. Ќе се вклучам во живо од студио, напиша вчера Гајсер.

Емисијата можете во живо да ја следите на следниот линк:

https://capodistria.rtvslo.si/zivo/capo