Бразилската влада потврди дека тестовите покажале присуство на коронавирус кај 61-годишен маж кој неодамна се вратил од Италија.

Тој е сместен во болница во Сао Паоло, пренесе „Ројтерс“.

Досега од коронавирусот ширум светот заболеа околу 81.000 лица.

извор: Makfax