x

Војдан со полн тренинг, викендов повторно во дресот на Гравелин

vojdan

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски, се врати во полн тренажен процес и е подготвен за натпреварите од ЛНБ лигата на Франција

Тој е подготвен за она што следува во Про А лигата, по долгата пауза во шампионатот, која ја предизвика коронавирусот во земјата.

Екипата од Данкерк, во полн состав, го чека наредниот меч од француската ЛНБА лига, закажан за 19. декември, кога ги чека гостувањето во Стразбур. Последниот меч Гравелин Данкерк го одигра пред повеќе од три недели.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата