x

Војдан и Гравелин победнички по паузата

vojdan-e1604688855357

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентацијата, Војдан Стојановски и Гравелин со победа се вратија на терените по паузата во францускиот шампионат. На домашен терен беа подобри од Ремс со 84-80 во доста интересен натпревар во рамките на осмото коло.

За Гравелин ова беше втор триумф оваа сезона, со четири порази се наоѓа на 14. позиција.

Стојановски беше стрелец на шест поени (2/4 за три, 0/1 за два поени) во игра мина нецели 24. минути.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата