x

Волфсбург „спаси“ победа против Хофенхајм (видео)

aaac662c5447f430eb2afafd9027385ao2

Германската Бундес лига денеска го има своето седмо издание сезонава, а во првиот од двата дуела денеска тимот на Волфсбург на домашен терен славеше со 2:1 против тимот на Хофенхајм.

Стрелци на головите беа Стефен и Вергост, уште во првото полувреме, а Вергост промаши и пенал во 82. минута. Тогаш се сметаше дека работата домашните ја завршија но напротив тогаш почнаа проблемите за нив. Го промашија пеналот, а на пет минути до крајот Адамјан погоди за 2:1. Во судиското продожение Дамур промаши пенал за израмнување, и пропушти шанса на својот тим да му донесе бод.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата