Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се случила попладнево на патот Ресен – Битола, кај влезот на Битола. До несреќката дошло кога џип удрил во мотоциклист.

Според изјави на очевидци, мотоциклистот возел на едно тркало и неколку пати минал на истиот пат пред да се случи несреќата. Тој е пренесен во болница и за сега нема информации за неговата состојба.

(извор – А1он)