Синоќа во 21:40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип – Кочани, на излез од с.Крупиште, патничко возило „форд ескорд“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(41) од с.Уларци, Штипско, излетало од коловозот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар Штип. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Штип.

извор: Makfax