Синоќа во Битола, на улицата „Никола Тесла“, патничко моторно возило со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола.

извор: Makfax