x

ВМФЛ – ЗАПАД: Гостивар дома со Охрид, Тетекс го дочекува Кораби…

gostivar-nova

Познати се двојките за 1.коло во Втората лига – запад. Најголемиот фаворит, тимот на Гостивар го дочекува Охрид, додека Тетекс на свој терен ја дочекува екипата на Кораби од Дебар. Подолу погледнете ги и останатите двојки од стартното коло во западната конкуренција за новата сезона 2020/2021.

ДВОЈКИ ЗА 1.КОЛО – 22.08.2020

ГОСТИВАР – ОХРИД

СКОПЈЕ – ВЛАЗЕРИМИ

ТЕТЕКС- КОРАБИ

ДРИТА – ВАРДАР (Ф)

ВЕЛЕШТА – КАДИНО

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата