x

Влатко Стојановски „закачил“ КОВИД-19

stojanovski

Македонскиот репрезентативец Влатко Стојановски е позитивен на коронавирусот КОВИД-19. Дознаваме дека напаѓачот кој игра за францускиот второлигаш Шамбли како позајмен од Ним има позитивен тест на коронавирус и тој оди во изолација.

Несторовски не се најде на списокот на играчи на Удинезе за мечот со Џенова во Серија А и мечот од Купот против Фиорентина. Нестор е изоставен од екипата поради повреда на грбот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата