x

Вињалез победник во Мисано, цел подиум Шпанци!

vinales

Маверик Вињалез е победник на денешната трка во Мисано (Сан Марино) во рамките од Мото ГП шампионатот. Мир заврши на втората позиција, додека трет беше нивниот сонародник Еспаргаро. Сите тројца на пиедесталот беа од Шпанија.

Квартараро заврши на четвртото место и остана без подиум.

Довициозо води во генералниот пласман, Квартаро и Вињалез се веднаш зад него.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата