x

Виљареал осетно се засилува

kfsefksaorgnear

На тимот на Виљареал очигледно му здодеа да биде резултатски медиокритетен што се вели, па летово трансфер политиката ја искачи на едно сосема поинакво ниво.

Засилувањата пристгинуваат, а тие не се било какви. Тренерот Унаи Емери реши уште еднаш да ја потврди својата моќ во шпанскиот фудбал, па како стартно засилување е доведен ТАкефуса Кубо, момчето кое доаѓа како позајмен играч од Реал Мадрид. Минатата сезона ја мина во Мајорка, во Мадрид сеуште не му веруваат доволно па сега оди во Виљареал.

Од друга страна пак за цели 20 милиони евра договорен е сензационален трансфер на двата играчи за врска од Валенсија, Дани ПАрехо и Франсис Кокелан што е сериозна двојка фудбалери за ова ниво и која ќе го направат Виљареал во средниот ред многу подобар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата