x

Вирус ги покоси ракометарите на Бутел Скопје

Овој викенд продолжуваат натпреварите од Супер-лигата. Наместо пет меча ќе се одиграат четири, откако дуелот меѓу Бутел Скопје и Охрид беше одложен поради вирус. Голем дел од ракометарите на скопскиот тим се надвор од тренанжен процес, РФМ дозволи мечот да биде одложен за една недела.

Двојки 15 рунда:

САБОТА

Струга – Металург

Бутел Скопје – Охрид

Радовиш – Пролет

Пелистер – Работнички

НЕДЕЛА

Вардар Јуниор – Металург 2

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата