x

Винициус станува „вишок“ во Реал Мадрид

Голема е веројатноста Реал Мадрид во некој од наредните преодни рока да се откаже од услугите на Винициус. Со оглед дека враќњето на Азар ќе значи дека Бразилецот ќе се пресели на клупата.

Интересно е што во оваа сезона Азар беше менуван седум пати, и сите седум токму од Винициус, но сигурно е дека брзоногиот фудбалер нема да сака повеќе да ја грее клупата, односно ќе бара да игра.

Винициус би можел да игра и како десно крило, но Зидан не го гледа на таа позиција.

Од тука голема е веројатноста овој фудбалер да замине, и покрај тоа што зад себе има добри статистички бројки оваа сезона.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата