Во понеделникот додека џип се приближувал до крстосница во Истон, Пенсилванија, пропаднал во дупка која се отворила на улицата.

Инцидентот го снимиле надзорните камери и некои минувачи.

За среќа, возачот минал без посериозни повреди и успеал навреме да излезе од возилото, пренесе Си-ен-ен.

извор: Makfax