Тој се здоби со повредата откако поранешниот напаѓаш на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Карлос Тевез при резултат од 3:0, излезе очи во очи со голманот, кој при интервенцијата налета на коленото на голгетерот.

Видеото снимката покажува дека нема намера кај Тевез да го повреди противникот, но голманот на Олд Бојс, веднаш беше префрлен во болница.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=7O-QLjSOzx8]

По укажаните лекарски прегледи констатирано е дека Унсаин се здобил со двојна скршеница на вилицата. Поради оваа повреда тимот нема да може да смета на него два месеца.