Полските навивачи денеска повторно се степаа меѓусебе во градскиот парк.

До тепачката дојде неколку часа пред почетокот на мечот, а полицијата приведе стотина навивачи кои учествувале во инцидентот.

Навивачите од Полска во голем број пристигнаа во Скопје за да го следат квалификацискиот натпревар меѓу фудбалските селекции на Македонија и Полска.

Тие се судрија и во текот на вчерашниот ден.

извор: Makfax