x

(ВИДЕО) Пешиќ ги „помеша“ јазиците на тајм-аут: „One against five, дај немој да за**баваш“

Тренерот на Барселона Светислав Пешиќ со многу мака стигна до победата над Мурсија со 87:83 на гостински терен.

Меѓутоа Србинот на клупата на „Каталонците“ полуде на тајм-аут, па се обрати на англиски и на српски.

„One against five, дај немој да за**баваш“, рече Пешиќ.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата