Најмалку 13 лица загинаа, а шест се повредени за време на принудното слетување на патничкиот авион кој се запали на московскиот аеродром „Шереметјево“.

„Според најновите информации, 13 лица загинаа, а шест се повредени. Дел од патниците се водат за исчезнати“, вели извор за руската агенција.

Во авионот имало 73 патници и шест членови на екипажот.

извор: Makfax