Ѕвездата од „Пријатели“, Метју Пери (49) го продава својот дом – најскапиот пентхаус во Лос Анџелес, според сајтот за недвижнини „Холкомб Петерсен“.

Пентхаусот на Метју Пери го нарекуваат „имот на небото“, тој е свежо реновиран и сумата што актерот ја бара за него е 35 милиони долари.

Луксузниот апартман кој се простира на 9.300 квадратни метри има 4 спални соби, ѕидана кула, кино, 4 луксузни тераси.

Во пентхаусот јасно се огледа опсесијата на Метју Пери со „Бетмен“, чиј лик и фигури се распоредени во еден дел од некретнината, додека завесите се поместуваат со далечински управувач.

Пери го купил пентхаусот во 2017 година за 20 милиони американски долари и две години го средувал просторот, на кој очигледно ќе заработи 15 милиони долари.

извор: Makfax