Вељко Ражнатовиќ, синот на  фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, го поминува секој слободен момент со својот син Жељко. Цеца на социјалните мрежи откри дека внукот добро напредува, ама добро напредува и нејзиниот син,  во улогата на татко.

Имено, таа објави видео на својот Инстаграм каде Вељко со шишенце на цуцла го храни својот син, додека малечкиот така хранејќи се заспива во прегратките на својот татко.

Она што ја насмеа баба Цеца е дека и двете нејзини момчиња всушност не го тргнаа погледот од телевизорот на кој за цело време го гледале филмот… Додека таа го снимаше „својот филм“… одблизу.

„Гледаме филм“ – напиша Цеца со емотикон што „плаче од смеење“ во објавата на своите Инстаграм приказни.