x

Вељко Мршиќ е нов тренер на Задар

Кошаркарскиот клуб Задар има нов тренер, а тоа е Вељко Мршиќ. Стратегот кој во исто време ја обавува и функцијата селектор на репрезентацијата на Хрватска го презема тренерскот место во клубот и потпиша соработка на една година. Задар во моментов заедно со тимот на Цибона е најдоброто што хрвавстака кошарка го има на клупски план.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата