Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев вечерва ќе имаат ТВ дуел на МРТ во 20:15 часот.

Ова е второ нивно соочување во изборната кампања на предвремените парламентарни избори по минатонеделниот ТВ дуел на телевизија 24.