x

Вечерва е постигнат најбрзиот автогол во историјата на Лигата на Европа (ВИДЕО)

avtogol-goldson

Стоперот на Глазгов Ренџерс, Конор Голдсон го постигна најбрзиот гол во историјата на Лигата на Европа. На гостувањето против Бенфика, тој ја затресе мрежата по точно една минута од стартот на средбата.

Сакајќи да ја отстрани топката од петерецот по уфрлувањето на Рафа Силва, случајно ја смести во својата мрежа и се запиша во аналите на натпреварувањето.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата