x

Вестбрук дебитираше, прва радост за Вашингтон (ВИДЕО)

vestbruk

Вашингтон го победи Детроит во последниот предсезонски натпревар во НБА-лигата за први триумф пред стартот на вистинското. Во центарот на вниманието се најде Расел Вестбрук кој го одигра првиот неофицијален меч за новиот тим, во игра мина 17. минути за кои постигна осум поени и седум скока.

Прв стрелец беше Томас Брајант со 22 поени. Визардс претходно запишаа два порази, еден од Детроит и еден од Бруклин.

На останатите два меча, Атланта славеше тесно против Мемфис со 116-117, додека Орландо беше подобар од Шарлот со 120-117.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата