x

Веспрем осигура шест играчи, меѓу нив еден екс-вардарец

vesprem-1024x683

Веспрем денеска се пофали со продолжување на соработката со шестмина ракометари. Унгарскиот првак сака да ја осигура иднината, која треба да донесе исполнување на амбициите. Титулите во домашниот шампионат, и секако освојување на тронот во Лигата на шампионите.

Потписи на нова соработка во следните две години со Веспрем ставија Рожерио Мораеш, Владимир Цупара, Мануел Штрлек, Андреас Нилсон, Мате Лекаи и Блаж Благотиншек.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата