x

Вернер: Украина е многу квалитетна, не смееме да се опуштиме

00872719

Вечерва репрезентацијата на Германија на домашен терен го пречекува составот на Ерменија во рамките од групата А во Лигата на Нациите. Домаќинот е огромен фаворит но далеку од тоа дека ќе му биде лесно да се справи со очигледно доста квалитетниот противник.

„Никако не смееме да се опуштиме во оваа ситуација. Украина е квалитетен состав. Сепак, ние сме Германија и тренираме и работиме единствено за победа и за ништо друго. Ние мора да нападнеме веднаш и да ја изменаџираме ситуацијата како што треба“ – изјави Тимот Вернер пред вечерашниот натпревар на Ред Бул Арената во Лајпциг кој почнува во 20:45.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата