Најмалку 33 лица се повредени вчера во верижен судар на сто автомобили во Турција, пренесува МИА. Двајца од повредените се во животна опасност. Турските медиуми јавуваат дека причина за несреќата е густата магла на автопатот Истанбул – Едрене.