x

Венко апелираше, фудбалерите го послушаа: Македонија покажа што е социјална дистанца (ФОТО)

венко-и-фудбалерите

Во време на пандемија коронавирус, најглавните мерки за заштита се носење маска, одржување на хигиена (поточно миење на рацете) и одржување на социјална дистанца.

Овие три важни правила ги слушаме со месеци и тоа од главниот за нашето здравство, Минитестерот Венко Филипче, а тоа на дело го спроведоа нашите фудбалери. Обезбедија пласман за ЕП 2021 и се дистанцираа и тоа добро.

Картата на пласирани држави најубаво го покажува сето ова.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата