x

Велкоски со „стикери“ се мајтапи со Железничар (ФОТО)

velkoski

Крсте Велкоси и Сараево дојдоа до нови бодови во босанскиот шампионат, ја совладаа Слобода со 2-1 и се зацврстија на првото место на табелата. На паузата заминуваат со девет бода пред градскиот ривал, Железничар, кој пак беше поразен.

Ривалството меѓу двата тима секогаш е големо, а тука се и сеирите. Македонскиот фудбалер не издржа, па на својот „Инстаграм“ профил се мајтапеше со противникот, со „стикери“ порака: „Смрзнавме“, алудирајќи на деветте бодови минус во кои се најдоа фудбалерите на Железничар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата