x

Велковски „стрела“ за Ријека (ВИДЕО)

darko-velkovski

Дарко Велковски предмалку ја доведе својата Ријека во водство на гостувањето кај Реал Сосиедад во рамките од новото коло во Лигата на Европа.

Нашиот интернационалец одлично се снајде во петерецот на домашните при еден изведен корнер и „заби“ со глава за водство од 0:1. Ријека има одлична шанса на ова гостување да заработи бодови кои ќе значат м,ногу во обидот да се обезбеди што подобар пласман во групата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата